Jak pokonać ból mięśni po treningu? Poznaj sprawdzone sposoby!

Intensywny trening sprawia, że czujesz się doskonale, jednak jego konsekwencje odczuwasz przez kolejne dni? Nietrudno się dziwić – zakwasy są znane każdemu, kto ma do czynienia z aktywnością. Chcesz pozbyć się problemu i wrócić do gry? Sprawdź, jak łagodzić ból mięśni po treningu i nie daj się niedyspozycji!

Poznaj przyczyny bólu mięśni po treningu

Intensywny trening to wysiłek dla Twojego organizmu. W trakcie wykonywania kolejnych, forsujących ćwiczeń dochodzi do mikrouszkodzeń mięśni, w konsekwencji czego odczuwasz nieprzyjemny ból. Dolegliwości nierzadko są tak silne, że mogą utrudniać swobodne poruszanie się. Wówczas nie ma mowy o kolejnym treningu. Kiedy mięśnie się regenerują, jednocześnie zwiększają swoją masę – a dzięki temu efekty ćwiczeń są widoczne! Tylko jak poradzić sobie z uciążliwym bólem? Mamy na to aż cztery naturalne sposoby!

Naturalne sposoby łagodzenia bólu mięśni po treningu

Ból mięśni po treningu, jeśli nie ma utrudniać Ci życia, musi zniknąć! Najlepiej przed kolejną wizytą na siłowni. Jak pozbyć się go skutecznie i bezpiecznie? Poznaj cztery niezawodne sposoby. Możesz stosować je niezależnie, jednak lepsze rezultaty zagwarantują Ci, stosowane w pakiecie!

1. Rozciąganie

Odczuwasz konsekwencje ćwiczeń naprawdę mocno i obiecujesz sobie, że już nigdy nie wrócisz na salę treningową? Jeśli chcesz pozbyć się bólu mięśni, musisz... ćwiczyć! Bez obaw, nie czeka na Ciebie kolejna seria intensywnych powtórzeń, – przeciwnie – musisz się porozciągać! Delikatny stretching pozwoli Ci zregenerować obolałe miejsce i sprawi, że poczujesz się lepiej.

2. Olejki CBD

Niezawodnym sposobem na walkę z bólem mięśni są olejki CBD. Cannabi Gold Balance zawierający pełne spektrum kannabinoidów skutecznie złagodzi towarzyszące Ci dolegliwości. Możesz go stosować wewnętrznie lub zewnętrznie – wszystko zależy od Twoich preferencji!

3. Masaż

Kolejnym sposobem na uciążliwy ból mięśni po treningu jest masaż sportowy. Prawidłowo wykonany, skutecznie łagodzi dolegliwości odczuwane po wysiłku i wyraźnie zwiększa ukrwienie mięśni.

4. Lód

Niezwykle pomocny jest także lód! Nie musisz, chociaż oczywiście możesz, brać kąpieli w wannie pełnej kostek lodu – wystarczy, że zmrożony kompres przyłożysz do obolałego miejsca. W ten sposób z łatwością pozbędziesz się szkodliwych produktów przemiany materii i przywrócisz sobie pełną sprawność!

Jak zapobiegać zakwasom?

Zakwasy najczęściej dotykają tych, którzy ćwiczą okazjonalnie. Chcesz wrócić do aktywności po dłuższej przerwie? Zaplanują ją! Jeśli chcesz uniknąć bólu mięśni, pamiętaj o odpowiedniej ilości snu (wówczas mięśnie najlepiej się regenerują!), starannie opracowanym planie treningowym, diecie dopasowanej do Twoich potrzeb i właściwej suplementacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl